VÄDERSTAD - 60 LET INOVACÍ V ZEMĚDĚLSTVÍ

Společnost Väderstad, jedna z předních světových firem v oblasti zpracování půdy, setí a přesného setí, oslavila 26. dubna 2022 své 60. narozeniny. Již 60 let je tato společnost hnací silou v rozvoji zemědělství a pomáhá zemědělcům po celém světě zjednodušit jejich práci a zlepšit jejich výsledky.

Vše začalo v roce 1962, kdy zemědělce Runeho Starka a jeho ženu Siv z vesnice Väderstad ve Švédsku velice otravovalo neustálé opravovaní stroje pro přípravu půdy vyrobené ze dřeva, který měl malou životnost. Představoval si něco jiného, nové řešení, které by bylo odolné a vyrobené z oceli.

Tato vize navždy změnila zemědělství. O 60 let později už Rune není mezi námi, ale jeho pokrokové myšlení a snaha o inovace rozhodně ano.

- Již 60 let je Väderstad stále významnějším výrobcem, který pomáhá “nakrmit” svět. Náš význam v průběhu času rostl s novými vynálezy, které jsme uvedli na trh a které zemědělcům pomáhají efektivněji vyrábět produkty, ale také s tím, jak se naše společnost rok od roku rozrůstala a oslovovala stále více zemědělců ve stále větším počtu zemí, říká Crister Stark, manažer inovací a druhá generace rodiny majitelů společnosti Väderstad.

V průběhu let společnost Väderstad představila převratné inovace, jako je Rapid, klasický jednochodý secí stroj, a Carrier, který vytvořil zcela nový segment v oblasti zpracování půdy. V roce 2012 byl představen secí stroj Tempo, který svou bezkonkurenční rychlostí a výkonem posunul přesné setí na zcela novou úroveň, a nyní představujeme Proceed, technologický skok, který dokáže s milimetrovou přesností umístit osivo pšenice a řady dalších plodin.

- Jsme na globální cestě společně s našimi zákazníky, na cestě hledání nových způsobů práce na jejich polích a pěstování plodin, na cestě představování nových řešení, která dále zlepší jejich výsledky a učiní je ještě konkurenceschopnějšími. Jsme vděční, že si nás stále více zemědělců vybírá jako svého partnera pro zpracování půdy, setí a přesného setí. Každý den děláme vše pro to, abychom neustále plnili nebo překonávali jejich očekávání, říká Henrik Gilstring, generální ředitel společnosti Väderstad Group a třetí generace rodiny majitelů.